Будова та принцип роботи насосної станції
Будова та принцип роботи насосної станції фото

Водопостачання приватного будинку або дачі складне питання, тому що вони віддалені від централізованого водопроводу. Якщо у Вас є колодязь або свердловина - у Вас обов'язково виникне питання як правильно підібрати насос для подачі води в будинок. Насосна станція покликана забезпечити необхідний тиск у водопроводі і безперебійну подачу води.

 

Купити насосну станцію

Будова і принцип роботи насосної станції

Основні елементи насосної станції:

Будова насосної станції

 1. Насос відцентрового типу. Піднімає і перекачує воду в будинок.
 2. Гідроакумулятор. Пом'якшує гідравлічний удар. Має 2 частини, які розділені мембраною.
 3. Електричний двигун. З'єднується з реле тиску і насосом.
 4. Реле тиску. Регулює рівень тиску в системі. Реле запускає мотор при зниженні тиску нижче виставленого рівня, і вимикає при підвищенні тиску.
 5. Манометр. Використовується для вимірювання тиску. За допомогою манометра виробляють регулювання насосної станції.
 6. Система забору води. Обладнана зворотним клапаном.
 7. Магістраль. Поєднує водозабір і насос.

Будова насосної станції

Головні конструктивні елементи автоматичної насосної станції:

 1. Насос (головний елемент установки).
  Працює від електрики. Його продуктивність залежить від двигуна. Насосні станції обладнані двигунами потужністю 600 Вт-1,5 кВт. Потужність в таких межах забезпечує забір рідини і її подачу з високим напором в будинок. Беріть насоси з запасом потужності, якщо в майбутньому плануєте збільшити обсяги споживання води. Звертайте увагу на матеріал виготовлення насоса і робочого колеса. Полімерний пластик підійде для насоса низької потужності і невисокого напору. Латунна або сталева крильчатка (робоче колесо) потрібна для потужних насосів, оскільки по ній здійснюються потужні удари води.
 2. Накопичувальний бак (гідроакумулятор).
  Використовується для накопичення запасу води, щоб насос включався рідше, а запускався після витрачання потрібної кількості води. Цей бак забезпечить зручність в роботі, продовжить термін експлуатації, збільшить ресурс двигуна. Його розраховують відповідно до кількості проживаючих людей в будинку (25 л на одну людину).
 3. Реле (блок керування).
  Застосовується для визначення рівня тиску в баку. При досягненні максимальних показників тиску реле вимикає двигун і включає тільки при зниженні тиску до норми. Таким чином забезпечується наявність води в баку і хороший напір. Блок управління буває електронним або механічним. Хоча електронне реле коштує дорожче, але воно здатне забезпечити максимально точні показники тиску. Існують цілком витривалі насосні станції з механічним реле з 2 пружинами.

Деякі моделі обладнані системою захисту від перегріву, перевантаження, від сухого холоду, що підвищує їх надійність.

Принцип роботи система водопостачання будинку

Дія гідроакумулятора є основою роботи насосної станції. Мембрана (перегородка) розділяє гідроакумулятор на 2 частини, в одній - повітря, в іншій - вода. Коли рідина надходить в гідроакумулятор, перегородка стискає повітря, таким чином постачає воду в систему водопроводу. Потім перегородка повертається в первинне положення і цикл повторюється. Тому вода постійно знаходиться під тиском в баку. Показники тиску дивіться в тех паспорті обладнання (для будинку - 4 бари, для дачі - 12 бар).
Вибираючи насосну станцію враховуйте відстань до джерела. Тільки за умови що колодязь неглибокий, насосну станцію встановлюють в підвалі будинку. І біля колодязя, коли вода в колодязі перебувати на глибині 6-7 м. Адже тільки грамотна установка і монтаж дадуть можливість Вам забути про станцію.

Насосні станції, фото