Розширювальні баки для опалення. Встановлення
Встановлення розширювальних баків для опалення фото

Іноді, На практиці, підключення розширювального баку для опалення може дещо відрізнятись від класичних норм. Але, як правило, їхнє рекомендоване встановлення у верхній точці кільця подачі на горищах будинку з верхнім розливом. Трубопровід по якому поступає опалення будинку від вузла елеваторного піднімається на горище й "охоплює" всю площу. Зворотня магістраль утворює таке ж кільце в нижній частині будинку (підвал).

 

Схема встановлення розширювальних баків

 

В такому випадку бак розширювальний виконує свою наступну роль. Повітря що витісняється у верхньому розливі, збирається в його найвищій точці. Цією точкою являється розширювальний бак. Для спрощення запуску збірник із баку виводиться в підвал. Тиск води у 4 атмосфери без проблем витісняє повітря донизу. Основне призначення баку та його тип безпосередньо залежить від системи опалення.

Закритого типу система має певні відмінності. В такому випадку використовується бачок для опалення закритого типу. Конструкція в такому випадку має наступний вигляд:закрита капсула розділена резиновою мембраною на дві частини.

Конструкція бачка для опалення закритого типу

Встановлення розширювального баку закритого типу

 

Його перевага в тому що він встановлюється у будь якому місці. Однак його монтаж неможливий відразу ж після циркуляційного насоса. Ця необхідність зумовлена перепадами тиску що можуть виникнути в процесі експлуатації. Принцип функціонування елементарний. При нагріванні теплоносія та його збільшення в об'ємі, в системі опалення в мембранному бачку залишками заповнюється простір.

Встановлення розширювального баку закритого типу

Підключення у відкритій системі

Підключення у відкритій системі

Відкрита система передбачає класичну циркуляцію. В такому варіанті вода вступає в контакт з повітрям. Бак такому типі відіграє роль точки контакту. Розширювальний бак у цій системі виконує наступну роль:

1. Бачок приймає на себе збільшення об'єму при збільшенні або зменшенні температури води.

2. Розширювальний бак з верхнім розливом відіграє являє собою місткість з водорозбірних краном або зі скидним вентилем зверху конструкції.

3. Мембранні баки використовуються в закритих системах (які розділюються перегорокою). У такому вигляді повітря не зможе насичувати киснем теплоносій, що в свою чергу могло б пришвидшувати процес корозії радіаторів труб.

Схема встановлення мембранних баків в закритих системах

Для систем центрального опалення та автономного опалення встановлення баку досить проста. Найкращий варіант (він власне і рекомендований) встановлювати у верхній частині опалення. Нахил розводки та розливу при цьому повинен витісняти повітря саме в нього. Якщо ж виникають складності при забезпеченні нахилу на протязі усієї системи опалення, тоді в кишені в якій збирається повітря, встановлюється ще один розширювальний бак, на тому ж рівні.

Повітря в трубах та радіаторах пришвидшують процес корозії, тому воздушники в закритих системах є великою необхідністю. Встановлення бачка здійснюється безпосередньо перед циркуляційним насосом (пряма ділянка труби). Це унеможливить постійні стрибки тиску в баку. Обрати бак для своєї опалювальної системи можна тут.