Встановлення циркуляційного насоса
Установка циркуляційного насоса фото

Циркуляційні насоси використовують для рівномірного опалення будинку в системі автономного опалення. Тобто, вони забезпечують примусову циркуляцію рідини по батареях, що забезпечує одночасний прогрів всіх кімнат. Послідовність монтажу насосів є в інструкції від виробника.
Про правильний вибір циркуляційного насоса читайте в статті "Як вибрати циркуляційний насос" або зверніться до наших менеджерів за допомогою.

 

Купити циркуляційний насос

Де краще поставити циркуляційний насос?

Правильна робота насоса безпосередньо залежить від місця врізки насоса в трубопровід. Пристрій має забезпечувати швидке просування теплоносія по системі опалення. В основному використовують таку схему підключення циркуляційного насоса:

Схема установки циркуляційного насоса

Схема підключення циркуляційного насоса

 1. котел;
 2. муфта;
 3. вентилі;
 4. система сигналів;
 5. насос;
 6. фільтр;
 7. мембранний бак;
 8. радіатори;
 9. підпитка системи опалення водою;
 10. панель управління;
 11. сигналізатор температури;
 12. сигналізатор аварій;
 13. заземлення.

Для незалежних систем опалення в основному застосовують герметичні насоси з "мокрим" ротором, адже такі насоси не вимагають змащення елементів і заміни прокладок (це робить теплоносій). Також, рідина, яка перекачується насосом, охолоджує його деталі і забезпечує безшумність роботи.

Монтаж (підключення) циркуляційного насоса

Всі насоси мають інструкції виробників з усієї важливою інформацією про них.
Здійснюючи самостійну установку необхідно правильно вибрати розташування пристрою - вал повинен розташовуватися строго горизонтально, інакше виникнуть повітряні пробки, і підшипники залишаться без змащення і охолодження. Елементи швидко зносяться і насос вийде з ладу. На корпусі насоса намальована стрілка, що вказує напрямок руху рідини в системі.

Правильне положення циркуляційного насоса

Правильне положення циркуляційного насоса

Перед насосом встановлюється сітчастий фільтр для очищення теплоносія від піску, окалин, абразивних частинок.

Установка циркуляційного насоса в систему опалення

Сучасні насоси відмінно працюють і на подачі, і на обробці, тому є можливість їх установки в будь-яке місце опалювального контуру. Тривалість функціонування підшипників і пластикових деталей насоса буде залежати від температури циркуляційної рідини. Таким чином, пристрій оптимальніше ставити на зворотному трубопроводі після мембранного бака і перед котлом.
Насос монтують на байпасі, що відділяється від системи двома шаровими кранами.

Перевірка працездатності і запуск

Після установки насоса, систему опалення наповнюють водою. Потім видаляють повітря шляхом відкривання центрального гвинта (на кришці корпусу). Поява води є сигналом повного видалення бульбашок повітря. Тепер насос можна включати.
Якщо після прочитання даної інструкції Ви не зрозуміли, як правильно встановити циркуляційний насос - зверніться до менеджерів Omhi Aqwa для докладної консультації.

Циркуляційні та рециркуляційні, фото