Циркуляційні насоси
Циркуляційні насоси фото

Циркуляційні насоси застосовуються для прискорення руху теплоносія по трубах, що економить ресурси. Економія полягає в тому, що зберігається температура теплоносія, який потрапляє в опалювальний котел. Немає потреби його підігрівати, тому знижуються витрати і навантаження на обладнання для опалення.

Схема опалення з циркуляційним насосом

Схема опалення з циркуляційним насосом

Вибрати циркуляційний насос

Що таке циркуляційний насос?

Циркуляційний насос є пристроєм для перекачування води. В його корпусі знаходиться двигун і робочий вал. При включенні насоса ротор починає обертання крильчатки, це створює понижений тиск на вході, а на виході - підвищений. Таким чином, прилад здійснює прискорення руху гарячої води по трубах.

Переваги циркуляційних насосів

 • - приміщення нагріваються швидко;
 • - можна встановлювати котел в будь-якому місці;
 • - кількість повітряних пробок мінімальна;
 • - термореле дозволяє автоматично управляти температурним режимом;
 • - економія електроенергії та грошей;
 • - продовженого терміну служби приладу опалення.

Схема конструкції циркуляційного насоса з мокрим ротором

Схема конструкції циркуляційного насоса з мокрим ротором


Існують насоси з сухим і мокрим ротором. Більшою популярністю користуються насоси з мокрим ротором, адже вони невеликих розмірів і безшумні, хоч і мають низький ККД (50-60%). Вони функціонують від електромережі 220 Вт. Від моделі насоса і режиму його роботи залежить споживана потужність (25-100 Вт/год).
При виборі циркуляційного насоса особливу увагу звертайте на натиск, продуктивність, діаметр підключення до труби.

Будова циркуляційного насоса

Головні елементи циркуляційного насоса:

 1. корпус;
 2. ротор;
 3. роторний вал;
 4. лопастеве колесо (крильчатка);
 5. електродвигун;
 6. обертовий ротор.

2 паралельних диска складають робоче колесо. Один з одним вони з'єднуються радіально вигнутими лопатями. Один диск має отвір для проходження теплоносія, інший - отвір для кріплення лопастевого колеса на валу двигуна. На корпусі насоса є спіральний отвір, який використовується для створення кінетичної енергії в тиск для направлення рідини в потрібному напрямку. Теплоносій виконує роль мастила, охолоджуючи роторний вал, на якому закріплено робоче колесо. Статор електродвигуна знаходиться під напругою, від ротора він розділений склянкою з нержавійки зі стінками товщиною 0,3 мм. На керамічних або графітних підшипниках ковзання кріпиться ротор насоса.

Циркуляційні та рециркуляційні, фото