Регулювання насосної станції
Регулювання насосної станції фото

Насосна станція є складною установкою, яка забезпечує будинок або дачу водою зі свердловин і колодязів. У нас на сайті Ви знайдете широкий асортимент насосів різних видів. Всі вони надійні і володіють прийнятними цінами.
У даній статті ми розповімо як самостійно провести регулювання насосної станції, щоб вона працювала без перебоїв.

Що таке реле тиску?

Реле тиску здійснює управління роботою насосної станції - вмикає/вимикає контакти. Також реле захищає насос від надлишкового тиску при вимкненні живлення.

 

Вибрати насосну станцію

Регулювання реле насосної станції

Для налаштування реле тиску насосної станції потрібно повернути 2 притискні гайки, які мають позначення "Р" (велика пружина, відповідає за тиск вимкнення) і "?Р" (мала пружина, відповідає за границю розбіжності між вмикання і вимиканням).

Реле тиску насосної станціїРеле тиску в розрізі
Регулювання проводиться при появі неточностей в роботі обладнання або при самостійному зборі станції. Налаштування не потрібне, якщо Ви купили насосну станцію в зібраному вигляді, оскільки вона вже готова до експлуатації. При вимкненні показники будуть 2,5-3 бар, при включенні 1,5-1,8 бар.

Етапи регулювання реле:

  1. зафіксуйте показники "включення" і "вимикання" тиску під час роботи станції;
  2. вимкніть живлення насоса;
  3. всю воду в баку злити (на манометрі повинна бути цифра "0");
  4. підключіть насос і увімкніть його;
  5. спостерігайте за показниками манометра. Насос вимикається коли тиск в баку досягне певного рівня. Зафіксуйте тиск "виключення".
  6. спустіть воду з бака, поки насос не включився. Запам'ятайте показання включення і починайте налаштування;
  7. вимкніть живлення станції і зніміть кришку реле. Стануть доступні 2 пружини регулятора, вони мають різну величину.

Налаштування включення насоса

Для збільшення тиску включення насоса слід затягнути пружину більшого розміру. Затягувати стільки, скільки потрібно. Спустіть рідину до того, як насос вимкнеться і зверніть увагу на тиск вимкнення - він повинен зростати. Запам'ятайте показники і продовжуйте послаблювати і затягувати гвинт до отримання потрібного тиску.

Налаштування вимкнення насоса

Тепер потрібно зайнятися малою пружиною - вона не визначає тиск, а відповідає за розбіжність між "включенням" і "вимиканням". Регулювання великої пружини призведе до того, що тиск вимкнення зміниться разом з тиском включення (1-1,5 бар). Заводські настройки мають різницю в 1 бар. Якщо Вас це не влаштовує, і потрібно виправити до 4 бар, то різницю між нижньою і верхньою межею потрібно збільшити до 1,5 бар - тиск включення встановити на рівні 2,5 бар. Дотримуйтеся вказівок виробника, інакше пошкодите насос.

Насосні станції, фото