Принцип роботи поверхневого насоса
Принцип роботи поверхневого насоса фото

Якщо ви вирішили встановити поверхневий насос - Вам стане цікавий принцип його роботи. Сьогодні всі насоси працюють за одним принципом, але відрізняються за потужністю, висоті підйому та обсяг води.

Як працює поверхневий насос?

Насос автоматично починає качати воду при включенні води. При закритті крана - насос буде качати воду в гідроакумулятор, розширюючи мембрану і підвищуючи тиск в системі. Коли тиск досягає виставленого раніше рівня - реле вимкне насос.
На початку водозабору, вода з мембрани гідроакумулятора буде подаватися в кран. Коли тиск в системі почне падати, насос буде залишатися вимкненим.
Але коли тиск знизиться до виставленого рівня, реле знову включить насос, і цикл повториться.

Вибрати поверхневий насос

Як працює поверхневий вихровий насос?

Вихрові насоси застосовуються для малозабрудненої води, що не містить абразивних частинок. Головна їхня перевага перед відцентровими - всмоктувальне зусилля генерується за допомогою повітря і води або тільки одного повітря.
Такі насоси краще використовувати для поливу городу, а не водопостачання будинку. Їх можна комбінувати з відцентровими насосами, створюючи багаторівневу систему перекачування води.
Обертовий елемент - робоче колесо (імпелер). Через відвідну трубу повітря випускається з камери, а імпелер витісняє рідину до подаючого шлангу. Таким чином здійснюється рециркуляція води.

Принцип роботи самовсмоктувальних насосів з ежектором

Ежектор збільшує глибину всмоктування насоса. Він розділяє потоки води, здійснюючи її рециркуляцію. Частина води повертається в ежектор і виливається через сопло. Рідина опиняється в змішувачі, створює розрядження, яке забезпечує потік з всмоктуючої камери. Потім вода пересувається через прилад і виливається по подаючому шлангу. Якщо ежектор вбудований - процес рециркуляції здійснюється в приладі. Але такі насоси дуже галасливі. Насоси з вбудованим ежектором збільшують глибину всмоктування на 3-5 м, але для нього потрібна додаткова труба для рециркуляції.
Увага!
Застосовувати насосну станцію на відкритому повітрі при температурі нижче +1ºС забороняється.

Поверхневі насоси, фото