Як підключити поверхневий насос?
Як підключити поверхневий насос? фото

Підключити поверхневий насос простіше, ніж глибинний насос. Але, необхідно чітко слідувати інструкціям виробника.
Існує 2 різновиди поверхневих насосів:

 • - вихрові насоси - подають воду з підвищенням тиску. Застосовуються для поливу ділянок і викачування води з колодязів і свердловин.
 • - центробіжні насоси - використовуються для організації постійного водопроводу. Характеризуються високим ККД, не бояться пробок повітря і бульбашок.

Як вибрати місце для установки поверхневого насоса?

Для того, щоб встановити і підключити поверхневий насос насамперед потрібно знайти місце, де він буде стояти - це може бути бетонна основа або металева підставка. Станцію потрібно добре закріпити для запобігання великої вібрації і зміщення з місця, що може привезти до скорочення терміну роботи насоса.

 

Вибрати поверхневий насос

Як підключити поверхневий насос до водопроводу?

Зверніть увагу на те, що поверхневі насоси підходять тільки для свердловин і колодязів не глибше 8-9 м. В інших випадках використовуються глибинні насоси.
Для підключення насос до водопроводу будинку Вам знадобляться:

 • - вивідні і підводні труби;
 • - штуцери для з'єднання;
 • - накопичувальний бак;
 • - гнучкі шланги (використовуються для підключення гідроакумулятора до насоса);
 • - адаптер для другого виходу;
 • - реле тиску;
 • - манометри.

Для зниження кількості пусків насос потрібно підключити до гідроакумулятори і системі автоматичного керування включенням. Накопичувальний бак буде виконувати роботу гідроакумулятора, регулювати тиск в напірній системі і захищати її від гідроударів. Не всі виробники пропонують насоси, які комплектуються всім необхідним обладнанням. Тому, щоб не купувати комплектуючі окремо, звертайте увагу на комплектацію насоса.

Інструкція по підключенню поверхневого насоса до водопостачання

 1. Перед підключенням до системи водопостачання, насос потрібно закріпити на стійкій основі за допомогою болтів. Використовувати гумовий килимок для захисту від вібрацій.
 2. Здійснити підключення шланга до виходу. До зворотнього боку шланга підключають зворотний клапан і фільтр грубої очистки. З'єднання ущільнюють льоном або стрічкою.
 3. До другого виходу приєднують вихідні труби, які ведуть до водопроводу.
 4. У воду опускають зворотний клапан. При цьому потрібно забезпечити нахил лінії труби або шлангу.
 5. Через вихідні отвори або заливну пробку систему заповнюють водою. Обов'язково потрібно випустити з системи все повітря!
 6. Підключити напірну частину з розводкою по дому. Потрібно перевірити тиск в баку шляхом закриття заливного отвору. У тому випадку, якщо тиск не буде такий, який указаний в інструкції - його потрібно підвищити або знизити.
 7. Включити в розетку і здійснити запуск. Коли насос запрацює, він заповнить рідиною систему і бак (гідроакумулятор).
 8. Якщо двигун відімкнеться, значить, тиск досяг максимального значення (1,5-3 Атм).
 9. Перевірити працездатність установки потрібно включивши кран.
 10. Якщо тиск буде недостатнім - відрегулювати роботу реле.

Не можете визначитися з тим, який насос потрібен Вам? Зверніться до наших менеджерів - вони допоможуть вибрати потрібний насос і оперативно доставлять його в будь-який регіон України!

Поверхневі насоси, фото